O NAS

Historia: 

Początkowo koło nie posiadało własnego terenu łowieckiego, dopiero 16.07.1965 r. przewodniczący WRN, Urzędu Rolnictwa i Leśnictwa przydzielił „Dianie” obwód 43 A. W pierwszym roku istnienia członkowie kota strzelili 1 dzika, 15 saren, 30 zajęcy, 40 kaczek i 177 tzw. szkodników łowieckich.

Kultura łowiecka, edukacja:

Zarząd i członkowie koła duży nacisk kład± na przestrzeganie bezpieczeństwa oraz na wdrażanie tradycji łowieckich. Po każdym udanym polowaniu układany jest pokot, grane są sygnały przez trębacza (kol. G. Kijas). Młodzi myśliwi i składają podczas polowań ślubowanie, odbywa się ich pasowanie na doświadczonego myśliwego – rycerza św. Huberta. W kole prowadzona jest z wyjątkową pieczołowitością i starannością kronika, której dotychczas powstały dwa tomy (zasługa kol. E. Urbaniaka i jego rodziny). Koło współpracuje z młodzieżą trzech szkół na terenie obwodów – prelekcje, wyjazdy w teren.

Stanice myśliwskie:

W 2001 r wybudowano „hubertówkę” w lesie, gdzie odbywają się spotkania i biesiady myśliwskie. Członkowie koła wybudowali 6 własnych stanic kwater myśliwskich w miejscowościach Konie i Runowo w centrum łowiska.

Łowisko: 

Obecnie KŁ „Diana” posiada dwa obwody: nr 153 (pow. 3278 ha) i nr 151 (pow. 3065 ha) na terenie Nadleśnictwa Łobez. W ostatnim sezonie pozyskano 12 jeleni, 142 dziki, 168 saren.

 Adres koła:

Koło łowieckie DIANA w Szczecinie
Radowo Małe 91b/2
72-314 Radowo Małe

 

Henryk Sawicki

Henryk Sawicki

Założyciel (prezes)

Franciszek Ziętarski

Franciszek Ziętarski

Założyciel (łowczy)

Janusz Wasiak

Janusz Wasiak

Założyciel (sekretarz)

Lucjan Gulczyński

Lucjan Gulczyński

Założyciel (skarbnik)